Opis Systemu B2B

BiznesLink to unikatowe rozwiązanie, oparte na internetowym systemie sprzedaży klasy B2B, skierowane do wszystkich firm dokonujących zakupów produktów z branży IT. Dzięki zaletom systemu (z których warto wymienić najważniejsze: prostotę obsługi, składanie zamówień online, możliwość kontrolowana stanu i historii zamówień itp.), wykorzystanie BiznesLinka przynosi szereg korzyści: uproszczenie zakupów, oszczędność czasu, skrócenie łancucha dostaw a dzięki temu redukcje kosztów. Dzięki tym cechom BiznesLink podbił rynek sprzedaży online stając się najpopularniejszym systemem sprzedaży B2B.
BiznesLink został stworzony przez największego polskiego dystrybutora branży IT - warszawską firmę ABC Data. Dostęp do niego można uzyskać za pośrednictwem naszej firmy, jako partnera handlowego ABC Data.

Opis systemu:

Idea
BiznesLink to rozwiązanie mające na celu usprawnienie i ułatwienie zakupów produktów z branży IT. Jego najważniejszym elementem jest internetowy system sprzedaży, a integralną częścią jest obsługa logistyczna realizowanych przez BiznesLink zamówień.
 
Dostęp
Dostęp do BiznesLinka można uzyskać poprzez obsługującego Państwa handlowca .
 
Obieg zamówienia
W modelowym wdrożeniu BiznesLinka zamówienia złożone przez użytkownika wędrują poprzez operatora BiznesLinka bezpośrednio do centrum logistycznego dystrybutora. Tam następuje realizacja zamówienia: produkty są pakowane i przy pomocy firm spedycyjnych kierowane bezpośrednio do zamawiającego. W ślad za tym do operatora wysyłana jest informacja o realizacji zamówienia. Operator wystawia fakturę oraz realizuje inne usługi (integracja, szkolenie, serwis, itp.). Taka organizacja powoduje, że BiznesLink to kompleksowa obsługa użytkowników: wsparcie sprzedaży i logistyka (zapewnione przez dystrybutora) oraz sprzedaż i inne usługi (oferowane przez operatorów). Wszystko w ramach jednego rozwiązania.
 
Szybkość i wygoda
W większości przypadków użytkownik BiznesLinka otrzyma zamawiany towar na drugi dzień od zamówienia. Wysyłki towaru realizowane są przy pomocy największych w kraju firm spedycyjnych, a kurierzy w razie potrzeby są w stanie dostarczyć zamówiony produkt bezpośrednio 'na biurko' zamawiającego.

Korzyści
 • Natychmiastowy dostęp do bogatej oferty produktów IT, ich parametrów i opisów, możliwości porównań produktów oraz konfiguratorów.
 • Dokładne informacje o cenach i dostępności 24 godziny na dobę
 • Uproszczenie i ułatwienia procesu zamawiania
 • Pełna elektroniczna obsługa zamówień
 • Kontrola i śledzenie stanu realizowanych zamówień
 • Dostęp do nowoczesnego systemu B2B

Cechy systemu

 • Interface www - BiznesLink jest internetowym system sprzedaży a jego interface bazuje na typowej przeglądarce www. Tym samym wymagania techniczne zostały zredukowane do minimum: do korzystania z systemu potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu. System nie instaluje niczego na twardym dysku, nie potrzebuje żadnych zasobów sprzętowych ponad te potrzebne do uruchomienia przeglądarki.
 • Interface www to także inne korzyści: przejrzysty, intuicyjny i przyjazny dla każdego wygląd oraz obsługa znane ze stron www, nie wymagają od użytkownika żadnej wiedzy informatycznej - wystarczy kilkuminutowe szkolenie.
 • Wydajność, efektywność i dostępność - dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii programistycznych (.NET) system działa szybko i wydajnie, co dodatkowo gwarantuje infrastruktura techniczna: wysokowydajne serwery oraz szerokopasmowe łącza przez które użytkownicy komunikują się z systemem. BiznesLink to także możliwość dokonywania zakupów produktów oraz informacje o ich cenach i dostępności 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
 • Bezpieczeństwo - twórcy systemu mieli świadomość jak ważną rzeczą w dzisiejszym biznesie jest bezpieczeństwo i poufność danych. Technologia .NET oraz wykorzystanie protokołów szyfrujących SSL gwarantują bezpieczeństwo dokonywanych transakcji od strony technicznej. Od strony organizacyjnej każdy użytkownik otrzymuje indywidualny login i hasło a także zakres uprawnień, co pozwala w łatwy sposób kontrolować bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.
 • Oferta - BiznesLink do oferta kilkunastu tysięcy produktów z branży IT, wiodących światowych producentów. Od akcesoriów komputerowych (myszy, słuchawki czy klawiatury), przez materiały eksploatacyjne do drukarek (tusze tonery, papiery), peryferia komputerowe (drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne), multimedia (głośniki, aparaty cyfrowe, projektory wizyjne), produkty do budowy sieci (okablowanie i sprzęt do sieci tradycyjnych oraz bezprzewodowych), do gotowych komputerów (komputery biurowe oraz przenośne, serwery). Baza produktów wzbogacona jest o opisy techniczne i zdjęcia.
 • Narzędzia - system wyposażony jest w szereg mechanizmów ułatwiających dokonywanie zakupów: rozbudowane możliwości wyszukiwania i porównywania produktów, opisy i zdjęcia, moduły służące do konfiguracji komputerów sprawdzające kompatybilność i kompletność.
 • Informacje - przez BiznesLink użytkownicy uzyskują także dostęp do informacji i nowinek z branży IT, dotyczących nowoczesnych produktów, technologii, rozwiązań, publikowanych bezpośrednio przez producentów.
 • Elastyczność - dzięki prostym zasadom działania, możliwościom różnicowania uprawnień użytkowników i korzyściom biznesowym BiznesLink może być wykorzystywany wszędzie tam gdzie dokonuje się zakupów produktów z branży IT: od małych kilkuosobowych firm, przez średnie przedsiębiorstwa i instytucje, po duże korporacje gdzie funkcjonują działy IT. System jest zaprojektowany i przygotowany tak, że może korzystać z niego wielu użytkowników w firmach i instytucjach jedno i wielo oddziałowych. Dzięki BiznesLinkowi można usprawnić codzienne zakupy papieru, tuszy i tonerów do drukarek ale także realizować zamówienia na serwery i sprzęt sieciowy.
 • Rozwój - BiznesLink to system, który ciągle żyje i nieustająco się rozwija. Od implementacji co raz to nowych funkcji i modułów, przez rozszerzanie oferty o nowe produkty, po co raz lepsze dopasowywanie systemu do wymagań i specyfiki jego użytkowników.

Jakie są koszty używania BiznesLinka?

Dostęp do BiznesLinka jest bezpłatny - ani właściciel systemu, ani my nie pobieramy żadnych opłat za udostępnienie systemu i jego późniejsze użytkowanie.

Jak szybko realizowane są zamówienia składane przez BiznesLink?

Zamówienia przesłane do realizacji (po akcpetacji operatora) na produkty, które są dostępne na magazynie w centrum logistycznym, są realizowane natychmiast.
Centrum logistyczne dołoży wszelkich starań, by adresaci w Warszawie, którzy zlożą zamówienie do godz. 12:00 mogli otrzymać przesyłki do godz. 17:00 w tym samym dniu roboczym.
Zamówienia, które napłyną do godz. 16:45 (dotyczy dni roboczych) będa wysłane jeszcze tego samego dnia. Zgodnie z zapewnieniami spedytorów przesyłka zostanie dostarczona do godz.17:00 nastepnego dnia roboczego po wysyłce z centrum logistycznego (oprócz sobót, niedziel i dni świątecznych) do wszystkich miast wojewódzkich, zaś do pozostałych miejscowości w drugim dniu roboczym po wysyłce.
Czas realizacji zamówień na produkty, które nie są dostępne na magazynie zależy od ich dostępności u producentów i waha się od 1 do 4 tygodni. Szczegółowe informacje w takiej sytuacji można uzyskac w dziale handlowym .